Blog prawny

Wybierając adwokata kieruj się rozsądkiem

Najważniejszym aspektem wyboru adwokata jest spotkanie z nim przed podjęciem decyzji, czy adwokat jest dla Ciebie odpowiedni. Twój pierwszy kontakt z kancelarią prawną może być telefoniczny.

Czasami sama rozmowa mówi ci wystarczająco dużo o firmie, abyś wiedział, czy chcesz przejść do następnego kroku i faktycznie umówić się na spotkanie w biurze. Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w pierwszym spotkaniu, zaplanuj przeprowadzenie własnego wywiadu z prawnikiem, aby dowiedzieć się, czy uważasz, że twoje potrzeby zostaną zrozumiane i odpowiednio zaspokojone przez tego konkretnego adwokata.

Ten punkt nie może być wystarczająco mocno podkreślony. Bez względu na to, jak mocno polecono ci konkretnego prawnika, wybór adwokata jest sprawą bardzo osobistą. Nikt inny nie powinien podjąć tej decyzji za Ciebie.

W końcu jest to osoba, którą prawdopodobnie zatrudnisz, aby zabezpieczyć swoje prawa w czasie wielkiego emocjonalnego wstrząsu jakim jest rozwód, aby ułożyć ugodę, która jest dla ciebie jak najbardziej korzystna, i doradzić ci w tak wysoce technicznych kwestiach jako potencjalne na przyszłość.

Twoje poczucie, kim jest prawnik jako osoba, będzie niezwykle ważne w przewidywaniu, ile i jaką uwagę adwokat poświęci twojej sprawie. Oto kilka sygnałów, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas pierwszego spotkania. Jeśli prawnika, z którym się spotkasz, nie będziesz postrzegać jako osobę, w której możesz oprzeć swoje zaufanie, jako osobę, która gorliwie będzie działać w twoim najlepszym interesie, lub jako osobę, która może skutecznie i wrażliwie rozwiązać sprawę, poszukaj innego. Nie angażuj prawnika, jeśli wydaje się, że jest niezorganizowany lub jeśli nie możesz zrozumieć większości z tego, co adwokat mówi, lub jeśli podejrzewasz, że prawnik nie zna dobrze danej dziedziny prawa. Niektórzy ludzie, co zrozumiałe, wstydzą się dzielić intymnymi szczegółami małżeństwa i zerwania. W rzeczywistości może to być doskonały powód do poszukiwania prawnika przeprowadzającego sprawnie rozwody Warszawa, który może być w stanie chronić twoją prywatność i prywatne informacje poza dokumentami sądowymi.