Blog prawny

Profesjonalna pomoc prawna w sprawach rodzinnych

Pierwsze wrażenia są często wrażeniami trwałymi. Jeśli podczas pierwszego spotkania nie czujesz się komfortowo ze stylem praktyki prawnika, nie jest prawdopodobne, że z czasem polubisz adwokata.

W pewnym sensie wybór prawnika jest kwestią osobistego gustu. Prawdopodobnie i tak nie poczujesz się dobrze, gdy będziesz przechodził separację i rozwód, biorąc pod uwagę ogromne problemy emocjonalne i finansowe, z którymi będziesz musiał sobie poradzić. Zatem nie ma absolutnie żadnego powodu, aby czuć się jeszcze gorzej, wybierając prawnika, którego po prostu nie lubisz, lub któremu nie ufasz.

Zwracaj również uwagę na swoje odpowiedzi na informacje, które zbierasz podczas konsultacji w biurze dotyczące zasad prawnika, w tym opłat adwokackich. Na początku powinieneś otrzymać jasne wyjaśnienie zasad rozliczania pracy adwokata.

Zwłaszcza w prawie dotyczącym stosunków rodzinnych, gdzie problemy są tak emocjonalnie obciążone, a klienci są, co zrozumiałe, bardzo mocno zestresowani, kwestia opłat może zatruć relacje między klientem a prawnikiem, jeśli nieporozumienia nie zostaną wyjaśnione odpowiednio wcześnie.

Masz prawo wiedzieć, w jaki sposób zostaniesz obciążony za wykonaną pracę, jakie inne opłaty mogą zostać naliczone w Twojej sprawie oraz w jaki sposób masz zapłacić rachunek. Nie zadowalaj się niejasnymi odpowiedziami na pytania dotyczące opłat. Żaden prawnik prawdopodobnie nie będzie wiedział dokładnie, ile będzie kosztowało załatwienie sprawy, ale każdy prawnik powinien być w stanie opowiedzieć ci jak najwięcej na temat opłat. Wiele osób chowa głowę w piasek i unika jak najdłużej spotkania z prawnikiem. Opóźnianie spotkania z adwokatem nie leży w twoim najlepszym interesie. Zrozumiałe jest, że możesz uniknąć poradzenia sobie z nieporządną i niewygodną sytuacją, ale z czasem problemy te nie ustąpią i trzeba im będzie stawić czoła. Mądrze wybrana kancelaria prawna Warszawa pomoże nam w rozwiązaniu wielu kwestii z zakresu prawa rodzinnego, takich jak rozwód, alimenty, przyznanie opieki nad dzieckiem, czy sprawy spadkowe.